Facebook přihlásit se Facebook přihlášení

Co jsou to Facebook místa?

V rámci Facebooku je možné také vytvářet tzv. Facebook místa. Jde o podobnou službu, kterou nabízí  třeba Foursquare.com. Uživatelé mohou díky odečítání souřadnic GPS dávat vědět o tom, že se někde nacházeli a přidávat recenze těchto míst. 

 

Kde hledat Facebook místa

Pokud se budete nacházet "v terénu", pak se vám může hodit služba, díky které najdete třeba nejbližší kavárnu nebo hřiště pro děti. A přesně to i služba Facebook místa nabízí. Pokud se k Facebooku připojujete pomocí zařízení s čipem GPS, pak může aplikace určit vaši polohu a podle toho vám nabídnout další místa. ¨

 

Jak se "čeknout" na facebooku

Na vás pak je, abyste se na konkrétním místě, kde se právě nacházíte,  nebo jste se krátce před tím nacházeli, provedli tzv. "check in", tedy kliknutí na speciální tlačítko, kterým stvrzujete, že jste na stanoveném místě skutečně byli. Díky tomu se mohou i vaši přátelé dozvědět, kde jste se nacházeli, nebo kdokoliv, kdo tato místa navštíví. 

 

Jak přidat recenzi na facebook

Pokud vás určité místo zaujme, můžete přidat jeho recenzi. Můžete napsat, zda vás zaujalo pozitivně, nebo co se vám na něm nelíbilo. Případně můžete přidat také fotografii tohoto místa. Místa na Facebooku tak představuje skvělý nástroj pro menší firmy, které takto mohou o sobě dát vědět.