Facebook přihlásit se Facebook přihlášení

Komunikace na Facebooku

Facebook neslouží pouze ke sdílení příspěvků, ale také ke vzájemné komunikaci. Pomocí Facebooku tak můžete být s druhými neustále ve spojení, a to pomocí zpráv, příspěvků na zdi nebo tzv. chatu. Všechno možnosti jsou dostupné, i když používáte Facebook na přenosném zařízení, např. na mobilním telefonu. 

 

Jak komunikovat pomocí chatu na facebooku 

Chat je dostupný v pravém dolním rohu. Zde můžete vidět seznam všech vašich přihlášených přátel. Pokud na konkrétní kontakt kliknete, pak se zobrazí okénko, do kterého můžete vepisovat váš text. Tento text můžete ještě doprovodit smajlíkem, případně si zvolit emotikon, který bude vypovídat o vaší náladě. Dále můžete tímto způsobem připojit určitý soubor, který takto druhému pošlete.

 

Jak si facebook chat nastavit

Pokud kliknete na tlačítko s ozubeným kolem, chat si můžete ještě nastavit. Aktivovat můžete třeba zvuky, které chat doprovází, nebo můžete určit, pro koho z vašich přátel budete v chatu nedostupni. Případně můžete chat vypnout docela. 

 

Facebook a zprávy

Pokud není druhý uživatel dostupný. můžete mu poslat zprávu ofline, anebo zanechat příspěvek na jeho zdi. Stačí zavítat na zeď konkrétního uživatele a posléze zde vepsat samotný příspěvek. Ten můžete doprovodit obrázkem, smajlíkem, nebo vepsat údaj o místě či času. 

 

Jaké statusy volit? 

Základní komunikace na Facebooku však spočívá ve psaní statusů. Právě Facebook je místo, kde se můžeme dostatečně vyřádit a projevit. Je možné sem vypisovat své názory na vše možné, zkušenosti, nebo zde zkrátka dát průchod svým emocím. Na druhou stranu by měl člověk brát ohledy na své přátele. Na Facebooku je celá řada možností, jak se zbavit otravného přítele a jeho příspěvků.