Facebook přihlásit se Facebook přihlášení

Facebook - ochrana soukromí

Hodláte se přihlásit na Facebook a používat ho pro sdílení příspěvků a vzájemnou komunikaci? Pak si dejte ale pozor na to, aby bylo vaše soukromí dostatečně ochráněno. O ochranu soukromí na Facebooku je totiž se třeba aktivně zasadit. Facebook sám totiž váš profil zobrazuje poměrně volně. 

 

Dejte si pozor na dostupnost! 

Aniž byste to třeba čekali, váš profil může být celý dostupný včetně všech přííspěvků. Pokud nechcete, aby určití uživatelé viděli vaše příspěvky - statusy, fotografie, nebo aby vás nemohli například na Facebooku najít, pak si musíte své soukromí nastavit. Jak to provést? 

 

Jak postupovat 

Klikněte na tlačítko se symbolem zámku v pravém horním rohu. Díky tomu získáte nabídku, která vám umožní třeba nastavit, kdomá vidět vaše příspěvky, kdo vás může kontaktovat, nebo kdo vás může na Facebooku vyhledat. Můžete si zde tak zobrazit, jak vás, nebo přesněji váš profil vidí uživatelé, kteří nejsou ve vašim seznamu kontaktů. 

 

Jak si vytvořit seznam 

Můžete si vždy vybrat buď připravené nastavení, kdy určujete, že vaše příspěvky uvidí pouze vy, vaši přátelé, nebo přátelé přátel. Případně můžete vytvořit vlastní nastavení, díky kterému můžete např. vyjmout určitou osobu, kterou máte mezi přáteli, ze seznamu těch, pro které jsou vaše příspěvky viditelné. Takto můžete přesně zacílit, kdo může váš obsah na www.facebook.com vidět. Rozhodnout se můžete i u každého příspěvku samostatně. Stačí pouze kliknout do pravého horního rohu u každého příspěvku (statusu, fotografie) a zvolit, pro koho má být tento konkrétní příspěvek viditelný.