Facebook přihlásit se Facebook přihlášení

Jak vytvořit událost na facebooku?

 

Proč vytvářet události přes facebook?

 

Facebook je sociální síť, kde se koncentruje velké množství lidí a většina našich známých a přátel. Tato skutečnost nám může velice usnadnit naši komunikaci. Možnost "Vytvoření události" je praktická v tom, že má pořadatel přehled o celé vytvořené události ( o počtu pozvaných lidí, počtu zúčastněných nebo kdo pozvání odmítl). Přehled mají i ostatní - kdo je pozván, kdy a kde se událost koná a další informace.

 

Jak tedy správně vytvořit událost na facebooku? 

 

1) Přihlásíme se na facebook a objeví se nám Hlavní stránka. V levém sloupci vidíme různé záložky jako jsou Zprávy, Stránky, Skupiny a podobně. Ve sloupci najdeme záložku "Události". Nachází se na začátku sloupce. Klikneme na ni.

 

2) Objeví se nám výpis událostí, na které jsme se buď přihlásili (zúčastním se) nebo jsou to navrhované události, kterých se například zúčastní naši přátelé. 

 

3) Na počátku tohoto výpisu je tlačítko Tlačítko Vytvořit

4) Po kliknutí se nám objeví okno, kde již vyplňujeme informace o události, kterou chceme vytvořit.

5) Důležitý je Název události, který by měl být krátký, výstižný a stručný. Dále vyplňujeme Podrobnosti o události, Místo konání a Čas.

6) V neposlední řadě můžeme zvolit Soukromí události, tzn. kdo událost uvidí a jestli se může zúčastnit.

7) Po vyplnění všech políček klikneme na tlačítko "Vytvořit"

8) Událost je vytvořena. Nyní můžeme upravovat veškeré informace, pozvat přátele, nahrávat fotky, přidávat příspěvky či vznést otázku (anketa). 

 

A nyní jsme u konce. Není to nic složitého a všichni ocení přehlednost plánování pátečního posezení :-) .